Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024
Žaliavos

Auksas 2013 m.

Auksas 2013. Faktoriai, anksčiau kėlę aukso kainą, šiandien neveiksmingi. QE1 ir QE2 sukėlė šoką investuotojams. Daug dolerių rinkoje gali būti infliacijos priežastimi. Ginklas prieš infliaciją yra aukso pirkimas. Bet pats auksas patyrė infliaciją. PIIGS tik pagreitino šį procesą.

Bet prie spausdinamų pinigų jau priprato, kaip prie narkotikų. PIIGS kažkur atitolo. Nėra stimulo vėl masiškai pirkti auksą. Net „fiscal cliff“ klausimo problema nepakėlė metalo kainos.

Auksas 2013 m.

Aukso (ir sidabro) byla yra daugiakampė. Auksas yra žaliava. Pramoninė žaliava. Metalas yra valstybių atsargos. Tai ir finansinis bei investicinis instrumentas.

Kai aukso pasiūla yra stabilus dydis, kainą lemia tik paklausa. Kuris paklausos faktorius svarbiausias dabar, labai sunku pasakyti. Dar sunkiau nuprognozuoti, kas lems aukso kainos pokytį ateityje ir koks jo stiprumas kitų faktorių atžvilgiu.

Tačiau aukso staigus kilimas, kaip ir staigus kritimas yra nepageidautinas.

Auksas yra žemėjančios tendencijos. Jau praeitas 50% Fibonačių ruožas. Prieš meškas atsilaikė 61,8% Fibonačių lygis, o Stochastinis osciliatorius jau lipa į perpirkimo zoną.

MACD indikatorius rodo Bulių rinką. Šiuo metu tikrai yra aukso kilimas. Tikslinė aukso kaina 1 750 USD/oz. yra labai galimas dalykas. Bet auksas gali dar kristi iki 1 662 USD/oz. Šitose ribose aukas bus artimuoju ir vidutiniu periodu.

Ir jei matysite, kad koks nors Vorenas Bafetas ar Džimis Rodžersas giriasi, kad perka auksą, tai dar nereiškia, kad auksas brangs. Tai jų reikalas, kad perka. Kiekvienas sumanus investuotojas savo portfelyje turi turėti aukso arba su auksu susietų instrumentų. Atsargai.