Penktadienis, 29 kovo, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Keturiolikta dalis

Keturiolikta dalis. Atėjo laikas pakalbėti apie techninę analizę. Tiksliau, apie kainų grafikus ir ką mes juose matome. Tokių grafikų analizė yra nesudėtingas dalykas, todėl dauguma pradedančiųjų, labai susivilioję grafiko analizės teikiamomis galimybėmis, pamiršta svarbų dalyką.

O tas dalykas yra tai, kad analitikas dažnai mato savo svajones, o ne kainą. Mato tai, kas galvoje, o ne biržoje. Grafikas tokiam analitikui yra kaip H.Rorshacho testas. Tokia žmogaus proto savybė yra įžvelgti visur pažįstamas formas, pažįstamus kontūrus, veidus, kūnus. Čia nieko keista, taip dirba žmogaus protas.

Tik kai stebim kainų grafikus, mes turime lūkesčius, svajones, įsitikinimus, kuriuos irgi perkeliam į akcijos grafiką. Ir jei mes nusiteikę Buliškai, tai matome visokius modelius, patvirtinančius mūsų įsitikimus. Jei tą patį grafiką tiria analitikas, nusiteikęs Meškiškai, jis matys modelius, rodančius kainos kritimą. H.Rorshašas buvo teisus.

Japonija – pradininkė

Kainų grafikų analizė prasidėjo dar Japonijoje, kur buvo piešiami kainų grafikai panaudojant atidarymo, aukščiausią, žemiausią ir uždarymo kainas. Tų kainų kombinacija vienos prekybos dienos metu nubrėždavo formaciją iki šiol vadinama Japoniška žvake.

Vakaruose grafikus rimčiau analizuoti pradėjo Dow Jones laikais, kai jis sukūrė indeksą, kuris lig šiol vadinamas jo vardu ir yra pats žinomiausias indeksas pasaulyje. Mėgstamiausi D.Jones žodžiai yra „Indeksai įvertina viską“. Šie trys žodžiai nusako visą techninės analizės esmę.

Nuo to laiko techninė analizė tapo labai svarbus instrumentas investuotojo rankose. Jį ištobulinti bandė daug specialistų. Todėl šiandien mes turime labai daug visokiausių indikatorių, teorijų, modelių.

Kaina – štai visi faktai

Mūsų tikslas nėra su jais visais supažindinti. Tai būtų netikslinga, nes visko yra tiek daug, kad pateikti ir perskaityti prireiktų viso gyvenimo. Kaina biržoje yra susitarimas dėl vertės tarp pardavėjo ir pirkėjo. O kiekvienas kainos stulpelis ar žvakė parodo Bulių ir Meškų santykį biržoje.

Kaip uždirbti iš akcijų? Keturiolikta dalis

Atidarymo kainą nustato diletantai, kurių pavedimų prisikaupia per naktį. Uždarymo kainą nustato profesionalai, kurie dirba visą sesiją. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokia yra šių dviejų kainų tarpusavio padėtis.

Pagal tai matosi, kelia ar muša kainą profesionalai. Jei Uždarymo kaina aukščiau už Atidarymo kainą, profesionalai kelia kainą pirkdami akcijas. Jei Uždarymo kaina žemiau už Atidarymo kainą, profesionalai muša kainą parduodami akcijas.

Aukščiausia kaina parodo tos sesijos Bulių jėgą. Žemiausia kaina parodo tos sesijos Meškų jėgą. Suprantant tokius dalykus, grafikų skaitymas pasidaro aiškesnis ir paprastesnis.

Specifikos

Dar vienas svarbus dalykas, Japoniškų žvakių analizę geriausiai išmano tik patys japonai. Mes naudodami žvakes remiamės vakariečių metodais. Tai kaip ir aklo aklųjų vedimas. Geriausia išmokti skaitant japonišką literatūrą. Bet tai gana sudėtinga. Raskite bent vertimą į suprantamesnę kalbą arba analizę išmanantį japoną.

Būti geru techninės analizės specialistu yra daug pastangų ir laiko reikalaujantis dalykas. Tai ne tik modelių ir indikatorių išmanymas. Tai filosofija ar net religija (pavadinimas negadina reikalo), kurio esmę suprantam tik svajones ir lūkesčius dėl rinkos palikę anapus kambario, kuriame dirbame, sienų. Mes nepasakysime, kaip tą kelią surasti. Mes savo straipsniais padėsime surasti kiekvienam savo kelią.

Šaltinis: visualcapitalist.com

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.